Oferta dachówek ceramicznych Koramic

Dachówki ceramiczne Koramic

Dachówki ceramiczne Koramic logo

Dachówki ceramiczne Koramic to zdumiewające produkty same w sobie. Z jednej strony ceramika jest wspaniałym materiałem budowlanym. Jest odporna na działania mrozów, deszczów, śniegów, gradów, wytrzymuje duże obciążenia, jest piękna i naturalna. Z drugiej strony jest surowcem niewdzięcznym w produkcji. Nie zagłębiając się w szczegóły technologiczne jednym z końcowych procesów wytwarzania produktów ceramicznych jest wypalanie. I ten etap jest kluczowy. O ile w uformowana przed wypaleniem dachówka (pustak, cegła) wygląda idealnie o tyle, pod wpływem temperatury, zaczyna żyć niejako swoim nieprzewidywanym życiem zmieniając kształt i wymiar. Wystarczy spojrzeć na gotową cegłę budowlaną. A przecież wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że dachówka powinna być prosta jak spod igły, aby dach wyglądał wzorowo. Żeby wyprodukować idealne dachówki ceramiczne, trzeba mieć nie lada wiedzę i doświadczenie. Koramic dopracował sztukę tworzenia dachówek do perfekcji.

Dwie ciekawostki. Jedną z przewag dachówki betonowej nad ceramiczna jest właśnie łatwość w powtarzalności kształtów i trzymanie wymiarów (dachówki betonowej się nie wypala). Koramic należy do grupy Wienerberger, który jest między innymi producentem popularnego pustaka ceramicznego Porotherm. Aby unowocześnić technikę budowlaną i ułatwić wznoszenie murów wypuścił serię pustaków szlifowanych Porotherm Profi i Porotherm Dryfix. Łączone są na zaprawy cienkowarstwowe – klej i piankę. Aby było to możliwe pustaki musiały być niemalże idealnie. I aby ten cel osiągnąć producent każdy z nich szlifuje! To daje pojęcie jak trudnym w produkcji materiałem jest ceramika.

Wracając do dachów. Koramic rozpoczął działalność w Polsce od przejęcia polskiego producenta Wiekor, który słynął na cały kraj z produkcji karpiówki i dachówki renesansowej L15. Obie nadal funkcjonują pod nową marką i mają się świetnie. Koramic poszerzył asortyment dokładając klasyczne esówki, holenderki, dachówki celtyckie, marsylki, dachówki romańskie oraz reńskie. Osobną kategorią, nie mniej tradycyjną, jest dachówka typu mnich-mniszka. Koramic nie omieszkał wychwycić, czy nawet wykreować trendu na dachówki płaskie, które rynek budowlany świetnie przyjął. I tak otrzymaliśmy do ręki narzędzie pięknego i taniego dachu w postaci ceramicznych dachówek płaskich Koramic Orea 9 i Koramic Actua 10.

Lista dachówek ceramicznych Koramic Wienerberger:

Koramic Orea 9 plaska dachówka ceramiczna

Koramic Orea 9 płaska dachówka ceramiczna

Dachówki ceramiczne Koramic Orea 9 mają bardzo gładką powierzchnie, która jest nowocześnie płaska. Wyprodukowanie dachówek płaskich jest nie lada sztuką, a proces wytwarzania unikatowy. Każdy egzemplarz wypalany jest w odrębnej formie, co gwarantuje idealny, płaski kształt, oraz maksymalną trwałość. Dachówka Orea 9 jest oferowana z bogatą gamą dodatków ceramicznych, które dają sposobność do pokrycia dachu zgodnie ze sztuką. niebagatelną rolę gra też efekt dekoracyjny.

Koramic przewidział zaspokojenie niemalże każdych potrzeb dachowych i zaoatrzył Orea 9 w dwie bardzo ważne dachówki: połówkową i połówkową szczytową, a to oznacza, że dach moze zostać pokryty na dwa sposoby. Pierwszy to tradycyjny w linię, a drugi to mijanka, gdzie przesuwamy dachówki o połowę w każdym niższym rzędzie. To zdecydowanie ułatwi dobór aranżacyjny pokrycia dachowego.

Orea 9 to modernistyczna i popularna wielkoformatowa płaska dachówka ceramiczna, która na dachu tworzy wrażenie niemalże gładkiej połaci bez dostrzegalnej faktury. Mega ciekawy efekt zwłaszcza przy ciemnych koralach np. czarnej angoby szlachetnej.

Parametry dachówek ceramicznych Koramic Orea 9 – waga, wymiary, kolory

Dostępne kolory dachówek ceramicznych Orea 9naturalna czerwona, szara angoba, antracytowa matowa angoba, grafitowa angoba szlachetna, czarna angoba szlachetna
Zapotrzebowanie dachówek9,6 – 10,5 szt./m²
Długość krycia37,2 cm – 39,5 cm
Średnia długość kryciaok. 38 cm
Szerokość krycia26,3 cm
Wymiary47 cm x 30,5 cm
Waga sztuki4,7 kg
Waga palety1,12 t
Ilość sztuk na palecie240 szt.
Ilość m2 dachówki na palecieok. 24 m2
Ilość w paczce5 szt.
Minimalny zalecany kąt nachylenia połaci dachowej20°/25° – ułożenie z przesunięciem o połowę w kolejnych rzędach / ułożenie bez przesunięcia

Nowoczesna płaska dachówka ceramiczna Actua 10 Koramic

Płaska dachówka ceramiczna Koramic Actua 10

Ceramiczna dachówka Actua 10 to modernistyczna i stylowa oraz niezwykle popularna dachówka zakładkowa. Ma kilka cech charakterystycznych, które czynią ją tak bardzo wyjątkową: duży format dachówki (47×28 cm), płaska powierzchnia oraz przełamanie w dolnej partii. I właściwie trudno zdecydować, która z tych cech zadecydowała o jej sukcesie. Dach wyłożony Actua 10 np. w kolorze ceglastej angoby szlachetnej będzie wyglądał przepięknie i to niemalże baz znaczenia w jakim stylu jest bryła budynku, a przełamanie dachówki ukierunkowuje i rozciąga połać dachową, która przypomina jednolitą płaszczyznę. Często dachówka wylewa się poza dach spływając kaskadą na elewację i tworzy z nią jednolity, płynnie spojony blok. Co by nie powiedzieć, to w przypadku dachówki ceramicznej Actua 10 Koramic główne role odgrywają linie pionowe, horyzontalne dominując nad pionami. I to cudnie można wykorzystać w najprzeróżniejszych aranżacjach. Szukasz taniej, nowoczesnej i dobrej dachówki – dzwoń śmiało – przygotujemy ciekawą ofertę!

Parametry dachówek ceramicznych Koramic Actua 10 – waga, wymiary, kolory

Dostępne kolory dachówek ceramicznych Actua 10naturalna czerwona, czerwona angoba, czarna angoba, szara angoba, ceglasta angoba szlachetna, grafitowa angoba szlachetna, czarna angoba szlachetna
Zapotrzebowanie dachówekod 10,5 szt./m²
Długość krycia34 cm – 38,5 cm
Średnia długość kryciaok. 36,3 cm
Szerokość krycia24,8 cm
Wymiary47,4 cm x 28,5 cm
Waga sztukiok. 4,75 kg
Waga paletyok. 1,08 t
Ilość na palecie240 szt.
Ilość m2 dachówki na palecieok. 23 m2
Ilość w paczce5 szt.
Minimalny zalecany kąt nachylenia połaci dachowej30°/24° – przy zastosowaniu membrany lub folii wstępnego krycia

Karpiówka Koramic

Koramic Karpiówka

Karpiówka to jest klasyka gatunku dachówek ceramicznych. Od tysiącleci jej charakterystyczny kształt majestatycznie górował nad okolicznymi budowlani na szczytach niemalże każdego dachu zamku, warowni czy pałacu. Karpiówka ma niesamowicie fajną cechę. Można ją ułożyć w dwójnasób. W łuskę i w koronkę. To niewielkie w sumie przesunięcie dachówki kompletnie odmienia wygląd dachu.

Karpiówka należny do najmniejszych dachówek ceramicznych. Jej długość to 38 cm, a szerokość zaledwie 16 cm. Niewielki wymiar świetnie sprawdza się na łukach i krzywiznach takich jak np. bawole oko, którego perfekcyjne ułożenie należny do najbardziej wymagających w sztuce dekarskiej.s

Wykrój karpiówki Koramic. Najpopularniejsze są dachówki tradycyjnie półokrągłe. W ofercie znajdziemy również dachówki segmentowe, gotyckie, sześciokątne i najmniejsze wieżowe. Coraz większa popularnością cieszą się dachówki proste. Jeżeli chodzi o fakturę, to za wyjątkiem karpiówki żłobkowanej, pozostałe mają gładką powierzchnię.

Kolory dachówki karpiówki Koramic to przede wszystkim naturalny czerwony, dalej mamy angoby w brązach, czerwieniach i grafitach, później są glazury czyli angoba szlachetna ceglasta i czarna. Z mniej oczywistych kolorów ciekawa propozycję stanowi zielona angoba. Bez względu na wyrój, wielkość czy kolor ceramiczna karpiówka uczyni połać dachową piękną, uniwersalną, ponadczasową i to w cudownym i jedynym swoim rodzaju stylu.

Parametry dachówek ceramicznych typu Karpówka – waga, wymiary, kolory

Dostępne kolory dachówek ceramicznych Karpiówkanaturalna czerwień, czerwona angoba, miedziana angoba, brązowa angoba, zielona angoba, szara angoba, antracytowa angoba, rustykalna angoba, ceglasta angoba szlachetna, czarna angoba szlachetna
Wykroje dachówkipółokrągła, segmentowa, prosta, gotycka, sześciokątna, żłobkowana krótka, żłobkowana długa, wieżowa
Zapotrzebowanie dachówekok. 36 szt./m²
Długość kryciaok. 29 cm – 33 cm (koronka), ok. 14,5 cm – 16,5 cm (łuska) cm
Średnia długość kryciaok. 31 cm (koronka), ok. 15,5 cm (łuska) – dla nachylenia dachu 40 – 45
Szerokość krycia18 cm
Wymiary38 cm x 18 cm
Waga sztukiok. 1,70 kg
Waga paletyok. 0.92 t
Ilość sztuk na palecie540 szt.
Ilość sztuk na palecie540 szt.
Ilość m2 na palecieok. 15 m2
Ilość w paczce5 szt.
Minimalny zalecany kąt nachylenia połaci dachowej30°/24° – przy zastosowaniu membrany lub folii wstępnego krycia

Dachówka renesansowa Alegra 9

Koramic Alegra 9 dachówka renesansowa

Alegra 9 to stosunkowo nowy produkt w ofercie Koramica. Ta wielkoformatowa dachówka ceramiczna o klasycznym kształcie dachówek renesansowych uwypuklających pionowe linie dachu szturmem zdobyła serca osób budujących domy. Czemu? Otóż jest to dachówka tania, solidna, piękna i do tego z długoletnią gwarancją. Dzięki dużym rozmiarom prace dekarskie postępują błyskawicznie i efekt w postaci cudownej połaci dachowej rośnie w oczach. Polecamy tę ceramikę, której cena jest jedynie nieznacznie wyższa niż np. dobrej klasy blachodachówki!

Parametry dachówek ceramicznych typu Alegra 9 – waga, wymiary, kolory

Dostępne kolory dachówek ceramicznych Alegra 9naturalny czerwony, czerwona matowa angoba, czerwona angoba, ciemnobrązowa angoba, szara angoba, antracytowa matowa angoba, antracytowa angoba, ceglasta angoba szlachetna, ciemnobrązowa angoba szlachetna, czarna angoba szlachetna
Zapotrzebowanie dachówekod 9 szt./m²
Długość krycia39,4 cm – 41,4 cm
Średnia długość kryciaok. 40,3 cm
Szerokość krycia26,9 cm
Wymiary47,7 cm x 31 cm
Waga sztukiok. 4 kg
Waga paletyok. 0,84 t
Ilość na palecie210 szt.
Ilość m2 dachówki palecieok. 23,5 m2
Ilość w paczce16 szt.
Minimalny zalecany kąt nachylenia połaci dachowej15° – przy zastosowaniu membrany dachowej

Dachówka ceramiczna Alegra 8 Romańska Koramic

Dachówka ceramiczna Koramic Alegra 8 Romańska

Idąc za ciosem, a raczej za sukcesem Alegry 9 Koramic wypuścił jej młodsza, ale większą siostrę pod nazwą Alegra 8. To również, co oczywiste, ceramiczna dachówka romańska posiadająca wszelkie pozytywne cechy „dziewiątki” czyli: duży format, doskonałą jakości i niską cenę. Jedynie oferta kolorów jest mniejsza. Za to rozmiar większy!

Parametry dachówek ceramicznych typu Alegra 8 – waga, wymiary, kolory

Dostępne kolory dachówek ceramicznych Alegra 8czerwona angoba, czarna angoba, kasztanowa angoba szlachetna, czarna angoba szlachetna
Zapotrzebowanie dachówekod 8,8 szt./m²
Długość krycia37 cm – 40 cm
Średnia długość kryciaok. 38,5 cm
Szerokość krycia28,5 cm
Wymiary47,8 cm x 33,6 cm
Waga sztukiok. 4,5 kg
Waga paletyok. 0,81 t
Ilość na palecie180 szt.
Ilość m2 na palecieok. 20,5 m2
Ilość w paczce5 szt.
Minimalny zalecany kąt nachylenia połaci dachowej16° – przy zastosowaniu membrany dachowej

Renesansowa L15 Koramic Kunice

Koramic Kunice renesansowa L15

Koramic określa swoje dachówki ceramiczne jako rozwiązanie na pokolenia. I nie ma w tym żadnej przesady, ponieważ dach pokryty ceramiką wytrzymuje sto i więcej lat! Nie inaczej jest w przypadku ceramicznej dachówki renesansowej L15, która była jedna z podstawowych falowanych dachówek zakładkowych słynnego, a przejętego przez Wienerbergera -Wiekora. Każdy, kto „siedział” w branży dachowej znał najwyższa jakość tej marki, którą chlubnie podtrzymuje Koramic. Renesansowa L piętnastka cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród klientów.

Parametry dachówek ceramicznych typu Renesansowa L15 – waga, wymiary, kolory

Dostępne kolory dachówek ceramicznych Koramic L15naturalna czerwona, czerwona angoba, antracytowa angoba, ceglasta angoba szlachetna, czarna angoba szlachetna
Zapotrzebowanie dachówekod 12,3 szt./m²
Długość krycia35,5 cm – 36,5 cm
Szerokość kryciaok. 22,2 cm
Wymiary45 cm x 28,2 cm
Waga sztukiok. 3,6 kg
Waga paletyok. 0,84 t
Ilość na palecie240 szt.
Ilość m2 dachówki na palecieok. 19,5 m2
Ilość w paczce6 szt.
Minimalny zalecany kąt nachylenia połaci dachowej22° / 16° przy zastosowaniu membrany dachowej

Dachówka ceramiczna L15 Langenzenn renesansowa Koramic

Koramic L15 Langenzenn renesansowa dachówka ceramiczna

Ceramiczna dachówka zakładkowa Langenzenn L15 odwołująca się do tradycji renesansowych, które w jednym zdaniu można scharakteryzować jako odrodzenie sztuki i nauki garściami czerpiące z najbardziej wówczas mainstreamowych Włoch. Charakteryzuje się przekrojem w kształcie fali, która w sposób zdecydowany podkreśla zwłaszcza pionowe obwody połaci dachu.

Obfita propozycja kolorów dachówki pozwala na aranżacyjną swobodę dostosowaną do własnych upodobań i specyfikacji wynikającej z architektonicznych cech budynku. Technicznie dachówka dopracowana w każdym detalu. Zamki są głębokie, hermetyczne, zdublowane. Doskonale chronią przed opadami (zwłaszcza deszczem). Taka budowa dachówki ceramicznej L15 Langenzenn umożliwia zastosowanie jej na dachach o niewielkim kącie nachylenia. Do dachówki podstawowej Koramic przewidział wiele dodatków zarówno funkcjonalnych jak i estetycznych tak, aby dach pokryty L15 prezentował się kompletnie i wspaniale.

Dla dociekliwych informacja o widniejącym w nazwie dachówki terminie Langenzenn. Otóż jest to niewielkie miasto w Bawarii, w którym mieści się jedna z wielu fabryk Wienerbergera. Wg. ostatnich doniesień fabryka ta ma zostać wkrótce zamknięta. Ale to zupełnie inna historia

Parametry dachówek ceramicznych typu Renesansowa L15 Langenzenn – waga, wymiary, kolory

Dostępne kolory dachówek ceramicznych Koramic L15 Langenzennnaturalna czerwona, czerwona angoba, miedzianobrązowa angoba, czarna angoba, ceglasta angoba szlachetna, czarna angoba szlachetna
Zapotrzebowanie dachówekod 12,9 szt./m²
Długość krycia35 cm – 36 cm
Szerokość krycia21,5 cm
Wymiary44,5 cm x 27 cm
Waga sztukiok. 3,7 kg
Waga paletyok. 0,88 t
Ilość na palecie240 szt.
Ilość m2 dachówki na palecieok. 18,5 m²
Ilość w paczce6 szt.
Minimalny zalecany kąt nachylenia połaci dachowej22° przy zastosowaniu membrany dachowej