Materiały budowlane – z czego zbudować dom?

Materiały budowlane pustak ceraiczny
Pustak ceramiczny, Porotherm 25 P+W

Proces budowania domu jednorodzinnego to wiele etapów, a każdy mniej lub bardziej skomplikowany. W tym czasie podejmujemy ważne decyzje, jest wiele wyzwań i każda pomoc może okazać się nieoceniona. Z tą myślą powstała nasza hurtownia budowlana online sklepyGT, która codziennie zaopatruje budowy na terenie całej Polski. Sprzedajemy materiały budowlane online, które pozwolą Ci zrealizować jedno z Twoich największych marzeń – własny dom. Działamy kompleksowo. Z nami stworzysz swój projekt od fundamentów po dach. Postawisz solidnie izolowane ściany, zbudujesz efektowne i funkcjonalne otoczenie, wykonasz ogrodzenia. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz najlepsze dla siebie rozwiązania.

Na ściany wybierz pustak ceramiczny, beton komórkowy lub silikaty

Budowanie ścian zacznij od wyboru materiału. Może to być np. pustak ceramiczny, z którego postawisz ściany nośne lub działowe budynku. Hurtownia budowlana online muryGT ma odpowiedni asortyment. Do tego wszystko na miarę Twoich możliwości finansowych.

Materiały budowlane Solbet
Beton komórkowy, Solbet

Mamy pustaki ceramiczne w tym również wentylacyjne i akustyczne od czołowych producentów znanych i cenionych nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach Europy. Wśród nich oczywiście słynny Porotherm Wienerberger. Poza tym Thermopor Leier, czy Thermoton ZCB Owczary. Zakłady zajmujące się produkcją ceramiki ściennej to również Cegielnia Stopka, Cerpol Kozłowice oraz Ceramika Podkarpacka. Ich wyroby również uwzględniliśmy w naszej ofercie.

Co łączy te marki? Na pewno nowoczesne i dość zaawansowane technologie produkcyjne oraz wysokojakościowy surowiec naturalny – glina, na której bazie powstaje pustak. Mury tej konstrukcji gwarantują bezpieczeństwo przez wiele lat.

Beton komórkowy określany również jako gazobeton – ten sposób budowania ścian ma już blisko 100-letnią tradycję. Sprawdza się zarówno w domach budowanych techniką tradycyjną, jak i tych nowoczesnych energooszczędnych. Ten rodzaj materiału ma porowatą strukturę i mimo większych wymiarów jest lekki. Są to w odróżnieniu od pustaków pełne bloczki. Te ze względu na wielkość umożliwiają dość szybką zabudowę. My polecamy te najpopularniejsze marki jak Solbet, czy Ytong, mamy też bloczki z betonu komórkowego H+H.

Jak budowa ścian to może silikaty? Tworzone z piasku kwarcowego, wapna palonego i wody są obecnie również dość popularną opcją tworzenia ścian. Proponujemy doskonałe przetestowane przez naszych klientów bloczki silikatowe od grupy H+H oraz Silka Xella.

Materiały budowlane online na ściany kupisz wygodnie bez wychodzenia z domu. Zakupy z nami to zero stania w kolejkach, oszczędność czasu i przy okazji pieniędzy, bo cena, którą oferujemy, jest mega konkurencyjna.

Czym pokryć dach? Dachówka ceramiczna, betonowa, blachodachówka, czy może gonty bitumiczne?

Materiały budowlane blachodachówka
Blachodachówka, Blachodach

Pokrycia dachowe. Temat rzeka. Ale… jeśli marzy nam się dachówka ceramiczna, to polecamy zerknąć na system Koramic Wienerberger. Mamy wersje naturalne oraz pokryte powłoką angobową (na bazie ciekłej masy gliny) lub glazurowaną (szkliwioną). Znajdziemy tu kształty nawiązujące do lat ubiegłych np. typu Mnich-Mniszka, Marsylka, czy Karpiówka. Z kolei klasyką są holenderki o przekroju w kształcie litery S. Uniwersalne modele to te renesansowe o kształcie fali, które podkreślą pionowe linie dachowe np. Alegra 9. Dachówki ceramiczne w stylu romańskim to kształty z falowaną prawą stroną i w śródziemnomorskiej kolorystyce. Jest też coś dla fanów nowoczesności. To dachówka płaska Orea 9 idealnie podkreślająca poziome linie dachu. Koramic oferuje również szereg akcesoriów ceramicznych oraz technicznych.

Dachówka betonowa sygnowana marką Brass to z kolei hit na rynku betonowych pokryć dachowych. W ofercie znajdują się popularne serie tj. Celtycka, Romańska Aerlox, Bałtycka, Teviva, Tegalit Protegon dostępne w bogatej palecie barw. W produkcji zastosowano innowacyjne technologie (Cisar, Lumino, Protegon, Aerlox) znacznie poprawiające trwałość, funkcjonalność oraz całościowy design dachówek. Brass to również modele ceramiczne.

W kategorii pokryć dachowych betonowych i ceramicznych warto jeszcze zwrócić uwagę na markę Creaton.

Niezawodna blachodachówka to przede wszystkim firma Blachodach, Bratex oraz Blachy Pruszyński. Blaszane pokrycia dachu to także świetna alternatywa. Do wyboru blachy modułowe; cięte na wymiar; trapezowe i płaskie. Do nich można dobrać dedykowane akcesoria dachowe tj. gąsiory, wiatrownice, pasy rynnowe, kosze dachowe itp.

Kolejna opcja to warstwowe gonty bitumiczne. To mocny budulec, który posłuży przez wiele lat. Gonty są lekkie i elastyczne, co znacznie ułatwia montaż. Zaletą jest również wysoka estetyka i niższa cena niż w przypadku dachówek, czy blachy. A jakie gonty? Śmiało postawmy na Matizol bądź te od firmy Technonicol.

Nasza hurtownia budowlana online dachyGT zaprasza po asortyment na dach. Materiały budowlane online mamy w super cenach!

Kostka brukowa wokół domu i w ogrodzie. Ogrodzenia betonowe oraz płyty dekoracyjne na elewację

Materiały budowlane kostka brukowa
Kostka brukowa, Semmelrock, Umbriano

Jak zagospodarować otoczenie wokoło domu, z czego wykonać ścieżki w ogrodzie, czym zabudować podjazd do garażu, taras? Na to wszystko jest jedna odpowiedź – to kostka brukowa. A jaka?

Na rynku bezsprzecznie królują firma Polbruk i Semmelrock, które tworzą kostkę betonową. Do wyboru wiele modeli o różnych strukturach przewidzianych do aranżacji przestrzeni w każdym stylu. Najlepsze materiały budowlane online z tej kategorii dostarcza hurtownia budowlana online kostkaGT.

Są różne – kostka brukowa płukana (szlachetna), gładka, postarzana, śrutowana, czy łupana. Chcemy w wystroju nawiązać do tradycji – proszę bardzo! Znajdziemy bruk w odpowiednim kształcie, barwie i rozmiarach, z których skomponujemy odpowiednie stylowo desenie. Znajdziemy np. modele imitujące starobruk. Jeśli hołdujemy nowszy minimalistyczny wystrój, producenci przygotowali również bruk o spokojnej stonowanej kolorystyce i prostej geometrii. Prostokąty i kwadraty w wielu formatach, a wśród nich także podkreślające nowoczesność wielkoformatowe płyty brukowe.

Jednak nie tylko design się liczy. Materiał, z którego produkowane są poszczególne kostki, został przebadany i skontrolowany. Ma odpowiednio dostosowane parametry tak, aby przetrwać nawet te najbardziej niekorzystne warunki atmosferyczne. Kostki i płyty są mrozoodporne, część z nich jest również odporna na sól do odladzania. Niektóre serie są antypoślizgowe i te polecane są do zabudowy tarasu, powierzchni wokół basenu. Warto również podkreślić, że np. niektóre serie marki Semmelrock zostały poddane zabiegowi hydrofobizacji. Dzięki temu materiał praktycznie nie chłonie wody, a to znacznie przedłuża jego żywotność. Wygląda też dużo estetyczniej, bo hydrofobizacja hamuje powstawanie białawych przebarwień (wykwitów wapiennych).

W tej kategorii znajdują się również ogrodzenia betonowe. Są to specjalnie przygotowane systemy zawierające prefabrykowane elementy z betonu, z których z łatwością można zbudować funkcjonalne mury i murki oddzielające i osłaniające posesję.

Systemy ogrodzeniowe Polbruk

 • Neo to system o gładkiej strukturze idealnie dopasowany do aranżacji typowo nowoczesnych złożony z pustaków i elementów stanowiących daszek ogrodzeniowy. Z bloczków z tej serii można zaprojektować również meble ogrodowe lub elementy małej architektury np. ozdobne fontanny, czy grill. Dostępna kolorystyka to stal lub grafit.
 • Antara II to ogrodzenie stylizowane o fakturze łamanej dwustronnie. Bloczki dostępne w 4 kolorach: grafitowym, biało-jasno-piaskowym, biało-szaro-czarnym i biało-szarym do złudzenia przypominają kamień naturalny.
 • Murro (pustak + daszek)o gładkiej fakturze to system pełen nowoczesności i elegancji.

Systemy ogrodzeniowe Semmelrock

Materiały budowlane ogrodzenia
Obrodzenie modułowe, Semmelrock, Sonnblick
 • Lordio to nowoczesna (na bazie kwarcu i bazaltu) linia o gładkiej powierzchni w kolorystyce ciemniejszych i jasnych szarości, grafitu oraz antracytu. Faktura powierzchni to Naturalny beton lub Colorstripe. Elementy to kamienie na mur (w tym połówkowe), kamienie na filar, daszki kamienne na mury i filary.
 • Sonnblick to system wykonany techniką obłupywania imitujący naturalnie odseparowane bloki skalne. Dostępny w naturalnej kolorystyce zbliżonej do barwy gleby oraz szarościach. Składa się z muru i daszków płaskich lub dwuspadowych. Zawiera też kamienie dwu-, trzy- i czterostronne oraz początkowe i końcowe fragmenty konstrukcji.
 • Paretti to seria elementów dużego formatu z minimalistyczną fazą odwzorowująca beton strukturalny. Składa się z kamieni podstawowych i daszków na mur
 • Brandstone to ogrodzenie o strukturze naturalnych kamieni w kolorze stali lub piaskowego melanżu. W zestawie znajdziemy kamienie podstawowe, kamienie na mur, połówkowe, kamienie na filar, daszki na filary i mur.

Ponadto firma Semmelrock stworzyła płyty dekoracyjne na elewację. Wśród nich takie, które niemal idealnie imitują drewno, kamień lub beton architektoniczny. Płyty elewacyjne Semmelrock są spójne wizualnie wraz z systemami ogrodzeniowymi.

Izolacja termiczna domu – styropian, styrodur XPS i wełna mineralna

Nieodzownym etapem przy stawianiu fundamentów, podłóg, ścian i dachu są docieplenia. A jeśli izolacja to jakie materiały zastosować? Przejdźmy do konkretów. Wełna mineralna Isover?

Materiały budowlane wełna mineralna
Wełna mineralna, Isover

Podstawowym i chyba najpopularniejszym izolatorem jest oczywiście styropian, a podstawowe kryterium wyboru to EPS (polistyren ekspandowany), czyli tradycyjne białe lub grafitowe płyty. Z kolei nowszy XPS (polistyren ekstrudowany) określany jako styrodur to zmodyfikowana wersja o podwyższonej odporności na wilgoć i lepszej termoizolacyjności. Są to płyty barwione najczęściej na grafitowo. Odmiany, które proponują producenci, wyróżniane są pod kątem zastosowań danego materiału.

Materiały budowlane EPS
Styropian fasadowy, Austrotherm

Mamy np. styropian fasadowy (elewacyjny), styropian podłogowy, czy styropian fundamentowy. Stosowane uproszczone nazewnictwo to również „dach podłoga” oraz „fasada”. Wybierając płyty styropianowe, zwracajmy uwagę przede wszystkim na wartość lambdy tj. współczynnika przewodzenia ciepła λD (0,030-0,045 W/mK) i odpowiednie grubości:

 • 5 cm – izolacja stropów;
 • 10 cm – izolacja piwnic i fundamentów;
 • 10-15 cm – docieplenie podłóg;
 • 10-15 cm – izolowanie ścian zewnętrznych elewacji;
 • 15-25 cm – izolowanie ścian zewnętrznych elewacji w domach pasywnych i energooszczędnych;
 • 15-20 cm – ocieplenia dachów skośnych;
 • 20 cm i więcej – ocieplenia stropodachów;
 • 25-30 cm – izolacja dachów płaskich.

W hurtowni budowlanej online izolacjeGT posiadamy tylko dobrej jakości styropiany tj. Arsanit, Austrotherm, Genderka, Styropmin, Izoline, Yetico, Swisspor. Ponadto styrodur XPS od Ursa, Austrotherm i Synthos.

Skuteczne ocieplenie powierzchni zapewni także wełna mineralna na bazie włókien szklanych. Dostępna w rolkach. Najlepiej wybrać tę marki Isover, Ursa lub Climowool. Po materiały budowlane online do izolacji domu w dobrej cenie zapraszamy do nas!

Ogrzewanie i wentylację zapewnią Ci najlepsze systemy kominowe

Dom odpowiednio zaizolowany to połowa sukcesu. Trzeba jeszcze zadbać o porządną instalację grzewczą. Pomocne będą specjalnie przygotowane systemy kominowe, które nie tylko zapewnią idealną temperaturę w pomieszczeniach, ale również wspomogą prawidłową wentylację. W sklepie online kominyGT dostępna jest całkiem korzystna pod względem ceny oferta na kominy systemowe najlepszych firm w branży.

Materiały budowlane komin systemowy
Komin systemowy, Schiedel

Przegląd kominowego asortymentu

Do wyboru komin ceramiczny np. komin systemowy Schiedel lub stalowy. Są opcje przeznaczone na paliwa stałe, warianty uniwersalne, kominy do kotłów kondensacyjnych oraz urządzenia wielofunkcyjne. Dostarczymy kominy niemal na każdy rodzaj paliwa tj. ekogroszek, pellet, biomasę, gaz, olej opałowy, węgiel, koks, drewno, brykiet i miał.

Bezapelacyjnie polecamy marki Schiedel, Hoch. Te oprócz systemów montowanych w tradycyjny sposób wprowadziły na rynek innowacje w postaci gotowych prefabrykowanych kominów, który wystarczy jedynie podłączyć. W kominach Plewa zastosowano dość ciekawą innowację. Są to kwadratowe rury szamotowe powlekane glazurą. Pozostałe sprawdzone systemy to Brata, Jawar, Konekt, Zapel oraz Wulkan. Do zestawów dostępne są także akcesoria kominowe np. płyty przykrywające, wspornikowe lub elementy zakończenia komina.

Wentylacja

Skuteczną wentylację zapewnią nam pustaki wentylacyjne przeważnie wykonane z keramzybetonu (Brata, Plewa, Konekt). Firma Jawar ma w swojej ofercie pustaki wykonane z mieszanki perlitowo-betonowej. Dostępne są wersje zapewniające wentylację 1-, 2-, 3-, a nawet 4-kanałową.

Hurtownia budowlana online SklepyGT zaprasza na zakupy

Zamów materiały budowlane online i nie martw się o transport. Dowozimy towar w każde miejsce w Polsce. Wystarczy zadzwonić lub napisać do nas maila – tylko tyle. Większość formalności bierzemy na siebie. Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Jeśli masz pytania dotyczące Twojej budowy, zapraszamy do kontaktu. Pomożemy wybrać Ci najlepsze rozwiązanie. U nas możesz liczyć na przystępne ceny. My dajemy Ci produkty z najlepszej półki, a Ty przy okazji możesz zaoszczędzić. Wykorzystaj to i buduj razem z nami.