Polbruk architektura – palisady, obrzeża, murki, gazony

Palisady, obrzeża, murki, gazony – architektura Polbruk

Architektura Polbruk - palisada, obrzeża, murki, gazony

Aranżacja przestrzeni to nie tylko kostka brukowa. Ważne są pozostałe detale, które wpływają na całokształt odbioru. Choćby tak prozaiczna czynność jak rozpoczęcie ścieżki, którą możemy oprzeć o obrzeże. Albo betonowy gazon, czyniący płaszczyznę bardziej urozmaiconą. Lub też wykończone stopniami schody. Dalej ogrodzenia i murki. Polbruk zapewnia to wszystko, my zapewniamy to w dobrych cenach. Sprawdź nas!

Palisada Zen

Polbruk Palisada Zen 30-120 cm wysokość

Nierówność terenu wokół domu może spędzić sen z powiek właściciela posesji. Tu wyżej, tam niżej – jak to ogarnąć? Można wzniesienia i pagórki przekuć w sukces i piękny wygląd za pomocą porządkującej krzywizny palisady Zen, której wysokość waha się od 30 do 120 cm. Różnica poziomów? To nie problem!

Wymiary: 30-120 cm;

Obrzeże Endo

Polbruk obrzeże Endo

Obrzeże Endo od Polbruku to niewielkich rozmiarów element małej, przydomowej architektury. Detal, który choć mały to cieszy i dopełnia. To doskonały sposób na subtelne wykończenie aranżacyjnej ramy w ogrodzie i nadanie jej wyjątkowego charakteru…

Wymiary: wysokość: 28 cm, grubość: 8 cm, długość: 48 cm

Obrzeże Modern

Polbruk modern obrzeże

Stateczne oparcie każdego ogrodu – obrzeże Modern stabilnie zamknie boki ogrodowej ścieżki, wyznaczy odrębne miejsca wypoczynku i wyciszenia, a jednocześnie zapobiegnie przemieszczaniu się kostek pod wpływem obciążeń. Nie dość, że wyznacza szlaki to jeszcze czyni bruk bezpiecznym i nienarażonym na ubytki.

Wymiary: 7 x 28 × 91 cm

Obrzeże trawnikowe Polbruk

Obrzeże trawnikowe Polbruk 6 x 20 x 100 cm

Obrzeże trawnikowe jest dyskretnym komponentem wykończeniowym każdej ścieżki czy chodnika. Formuje zarys aranżacji. Jest elementem porządkującym, niezbędnym jako koniec, a zwłaszcza początek ramy połaci wyłożonej kostką brukową, choć jako element może występować samodzielnie. Co tu dużo mówić, obrzeże trawnikowe to praktyczny i pożyteczny detal małej architektury!

Wymiary: 6 x 20 x 100 cm

Ogrodzenie Antara II

Polbruk ogrodzenie Antara II

Elementy ogrodzenia Antara II to bloki wykonane z łupanych pustaków, które pozbawione są pionowych spojeń. Takie rozwiązanie powoduje, że mur wygląda jak wykonany z kamienia. Jest to sposób na idealne ogrodzenie. Lekkie, trwałe i naturalne. Ogrodzenie Antara to cały system, zatem nie zabrakło w nim elementów uzupełniających, takich jak daszki wykończeniowe płaskie i skośne, elementy narożnikowe oraz elementy, które estetycznie zaczynają lub kończą mur tzw. pustak słupowy.

Wymiary: 18 x 20 x 40 cm; kolor: paloma, grafitowy, żółty, latte, nerino

Palisada Ring

Palisada Ring Polbruk

Komuż nie marzy się dom wśród terenu, który opada i wnosi pomiędzy pagórkami poprzecinanymi gdzieniegdzie skarpą lub opadający naturalnymi tarasami? Niestety nie wszędzie natura układa się w sposób zgodny z oczekiwaniami. Często okolica jest płaska. Cóż, po to dał nam Bóg wyobraźnie i umiejętności, aby choć w niewielkim stopniu kształtować rzeczywistość wg naszej woli. Dzięki palisadzie Ring – damy radę wznieść się na niejeden i to wyższy poziom!

Wymiary: Ø 11 / 25 cm, 40 cm; faktura / typ: utwardzany; kolory: szary, grafitowy, czerwony, brązowy

Obrzeże Polbruk Canto

Polbruk obrzeże Polbruk Canto

Canto to specyficzny i unikatowy kamień brukowy stanowiący obrzeże. Pasuje fantastycznie do szlachetnych kostek brukowych. Może też być wyrazistą odskocznią od stonowanych regularności bruku prostokątnego! Zdecydowanie porządkuję przestrzeń. Nie wiem jak wy, ale ja wyobrażam go sobie jako palisadę wokół placyku na grilla ups… barbeque pośród zieleni ogrodu. Wiosno majowa – przybywaj!

Wysokość: 10/18 cm; wymiary 10 x 10 cm; faktura: gładka, postarzana; kolory: szary, grafitowy, brązowy

Obrzeże Canto Trapez

Obrzeże Canto Trapez

Marzysz o wyjątkowych dekoracja w ogrodzie? Proszę bardzo. Oto jedyne, niepowtarzalne obrzeże Canto Trapez od Polbruku. Jest intrygującym, niebanalnym detalem. Niby niepozorne, a mocno przyciąga wzrok. Do tego pobudza wyobraźnie do działania. Wydzielona pergola, dyskretna ścieżka w sadzie, wyznaczone śmiało ramy chodnika przecinającego trawnik za domem, wyspa skalniaka, schody tarasu, próg zieleniaka… mógłbym tak w nieskończoność.

Wymiary: 10/30 cm 9,5×10 cm; kolor: szary, grafitowy, brązowy, czerwony, żółty

Obrzeże Palinea

Obrzeże Palinea Polbruk

Obrzeże Palinea łączy w sobie dwie pożądane cechy: funkcjonalność i estetykę. Szybo i łatwo wyznaczymy ramy trawnika lub ścieżki. Dla ceniących zorganizowanie obrzeża Palinea są niezbędnym elementem małej architektury wieńczącym i uzupełniającym aranżację z kostek i płyt brukowych.

Wymiary: 6 x 28 x 50 cm; faktura / typ: utwardzana; kolory: szary, grafitowy, czerwony, brązowy, oliwkowy, pomarańczowy

Palisada łamana Polbruk

Palisada łamana Polbruk

Mnogość funkcjonalnych zastosowań oraz dekoracyjne zacięcie sprawia, że palisady łamane Polbruk stanowią dyskretny acz ważny dodatek, bez którego aranżacja przydomowej przestrzeni byłaby fragmentaryczna i mało praktyczna. Faktura palisady imituje kamień łupany, dzięki czemu doskonale wpasuje się w naturalny ton ogrodowych zaułków.

Wymiary: 8 x 8 x 30 cm, 8 x 8 x 50 cm; faktura / typ: utwardzana; kolory: paloma, grafitowy, piaskowy

Gazon Mini Luna

Polbruk Gazon mini Luna

Estetyczne dodatki kreujące różne pod względem architektonicznym ściany, murki oporowe, ramy skarp, kwietników z możliwością efektownego wypełnienia roślinnością. To w poziomie. W pionie z gazonów Luna można zbudować kwiecisty wiszący ogród będący jednocześnie ścianą dźwiękochłonną.

Wymiary: wysokość: 20 cm x Ø 28/35 cm; faktura / typ: utwardzana; kolory: szary, grafitowy, czerwony, brązowy

Gazon Mini Abax

Polbruk Gazon mini Abax

Gazony Mini Abax marki Polbruk tworzą autentyczną ozdobę ogrodu. Jednocześnie są świetną metodą dla niskiej zabudowy i podporą dla małych skarp i naturalnych tarasów. Ten foremny element przestrzennej architektury daje powiew świeżości i optyczne złamanie obszerniejszych połaci zieleni lub bruku.

Wymiary: 25 x 40 x 30 cm; faktura / typ: utwardzona; kolor: szary, grafitowy;

Stopień Polbruk Grando

Polbruk stopień Grando

Różnorodne kolorystycznie stopnie Grando umożliwiają budowę schodów o różnej szerokości i wysokości. Ponadto łamana, upodobniona do naturalnego kamienia, faktura fantastycznie dopełnia aranżację. Budowa ogrodu, patio w stylu śródziemnomorskim będzie zadaniem nie tylko możliwym, ale wręcz łatwym.

Wymiary: 15 x 40 x 100 cm; faktura / typ: łamana; kolory: latte, hawaii, mokka, nerino

Murek Grando

Polbruk murek Grando

Płot z bloczka betonowego może być wizualnie lekki i jednocześnie estetyczny. Dzięki bloczkom Polbruk Grando możemy zaprojektować ogrodzenie, które nie tylko wytyczy granicę naszej posesji, ale stanie się także jej ozdobą. Murek Grando osłoni naszą posiadłość przed wzrokiem przechodniów i równie niechcianym zgiełkiem ulicy.

Wymiary: 15 x 25 x 30 cm, 15 x 25 x 60 cm; faktura / typ: łamana; kolory: paloma, grafitowy, piaskowy

Palisada Hestra

Palisada Hestra Polbruk

Najoczywistszym zastosowaniem palisad jest tworzenie obramowania dla połaci wyłożonych brukiem, płytą brukową, płytą chodnikową, wydzielenie obszarów spacerowych, zaznaczenie ram trawników. Wybór właściwego koloru, formy czy faktury ma niebagatelne znaczenie. Dobrze dobrana palisada zapewni integralność projektu stając się jego dekoracją.

Wymiary: 11 20 x 100 cm; faktura / typ: utwardzana; kolory: brązowy, grafitowy, szary

Polbruk linia Styl 1/2Polbruk linia Styl 2/2Polbruk linia KlasykaPolbruk linia ArchitekturaPolbruk linia TechnikaPolbruk linia Top