Pustaki ceramiczne

Pustki ceramiczne, ceramiczne pustaki wentylacyjne, cegła budowlana, pustak max, pustak U

Porotherm Wienerberger

Porotherm Wienerberger pustaki ceramiczne

Pustaki Porotherm to jedne z najpopularniejszych pustaków ceramicznych w Polsce. Porotherm 25 P+W na ścianę konstrukcyjną, a także Porotherm 11,5 P+W na ścianę działową to materiał budowlany pierwszego wyboru w każdym domu. Coraz większą popularnością cieszą się także pustaki szlifowane na klej Porotherm Profi oraz na piankę montażową Porotherm Dryfix. Co ciekawe do obu systemów Wienerberger dorzuca za darmo zarówno zaprawę klejową jak i zaprawę pianową. Innym pustakiem ceramicznym, który, dzięki dobremu stosunkowi jakości do ceny, zdobywa uznanie, jest pustak ceramiczny Porotherm 25 E3, Porotherm 25 E3 500 oraz Porotherm 30 E3. Nie zapominajmy, że Wienerberger oferuje również ceramiczne pustaki wentylacyjne, ceramiczne pustaki do wznoszenia ścian akustycznych Porotherm AKU, a także trochę klasyki Pustak MAX 220 oraz tradycyjną cegłę budowlaną. Od niedawna za sprawą zintegrowania z jednym zakładów w Niemczech Wienerberger oferuje pustaki ceramiczne niemieckie Reetz, które mogą stać się alternatywą dla Porothermu.

Parametry, wymiary, wagi, ilości transportowe pustaków Porotherm P+W, Profi, Dryfix, AKU

Pustaki ceramiczne Leier Thermopor

Pustaki ceramiczne Leier Thermopor

Ściana wniesiona z naturalnego materiału jakim jest ceramika zapewnia harmonię w domu, komfort i wygodę. Wnętrze ma nie tylko niepowtarzalny wystrój, ale również niesamowity mikroklimat. Pustaki ceramiczne Thermopor Leier to europejska czołówka. Thermopor jest wytrzymały, ponadto ciepły, dźwiękochłonny np. Thermopor 25 AKU ma podwyższone parametry izolacyjności akustycznej. Dzięki badaniom w laboratoriach Leiera mamy pewność, że ceramika, jaka została użyta do produkcji pustaków Thermopor jest najwyższej jakości i zachowuje swoje niesamowite parametry choćby zdolność odprowadzania pary wodnej.

Pustak Thermopor Leier należny do kategorii trwałych, dobrych i wytrzymałych materiałów budowlanych, przeznaczonych do wznoszenia ceramicznych ścian konstrukcyjnych i działowych.

Pustaki ceramiczne Thermopor Leier

ZCB Owczary ceramika budowlana TERMOton

ZCB Owczary ceramika budowlana

ZCB Owczary to, rozwijając skrót, Zakład Ceramiki Budowlanej Owczary. Firma polska, która od ponad 30 lat produkuje materiały budowlane ceramiczne. Dawniej była ta klasyczna cegła pełna i drążona, pustaki MAX i pustaki U. Dziś obok nich firma z powodzeniem produkuje i sprzedaje pustaki ceramiczne TERMOton oparte na systemie pióro-wpust (P+W). Termoton szturmem zawojował rynek materiałów budowlanych. Pustak ceramiczny z ZCB Owczary zdobył wiele nagród w tym Złoty Medal BUDMA. TERMOton to po prostu dobry jakościowo i tani pustak ceramiczny. Najchętniej kupowanym jest TERMOton 25 P+W oraz TERMOton 11,5 P+W.

Pustaki ceramiczne THERMOton ZCB Owczary

Keraterm pustaki ceramiczne Lode

Pustaki ceramiczne Keraterm LODE

Firma Lode produkuje doskonałej jakości pustaki ceramiczne Keraterm. Ich budulcem jest ceramika w czystej postaci. Producent określa je mianem wyrobu ekologicznym i trudno nie przyznać mu racji. Ceramika jako postawa materiałów budowlanych sama w sobie jest nie tylko naturalna, ale i wytrzymała, ognioodporna i oddychająca. Nie dziwi zatem, że przy dopracowanej technologii produkcji jaką wyznacza Lode wytwarzając Keraterm P+W można ten pustak stosować do wznoszenia ścian konstrukcyjnych i działowych.

Pustak ceramiczny Keraterm jest produktem ekologicznie czystym, wykonanym wyłącznie z naturalnych materiałów (100% naturalny). Pustaki ceramiczne KERATERM głownie dedykowane są do wznoszenia ścian konstrukcyjnych oraz działowych w budownictwie mieszkaniowym (parterowych domkach jednorodzinnych oraz wielopiętrowych budynkach mieszkalnych).

Pustaki ceramiczne Keraterm P+W są solidne, wykazują rewelacyjne parametry termoizolacyjne, oraz sporą wartość nośności ścian. Keraterm jest odporny na działanie ognia. Ciekawą cechą pustaka Keraterm jest to, że oddycha. Podczas fali upałów ściana z niego wniesiona zachowa niższą temperaturę w domu. Przy mrozach z kolei nie wychłodzi się zbyt szybko, kumulując uprzednio ciepłotę. Budowa pustaków Keraterm w sposób naturalny optymalizuje stopień wilgotności pomieszczeń, co zdecydowanie przeciwdziała zawilgoceniu.

Pustaki ceramiczne Keraterm Lode

Pustaki ceramiczne Roben Poroton

Pustaki ceramiczne Roben Poroton

Poroton cieszył się i cieszy nadal niesłabnącym powodzeniem wśród osób budujących dom. Poroton 25 P+W zarówno krótki jak i long, oraz pustak na ścianę działową Poroton 11,5 P+W z niemieckiego Reetz są tanią alternatywą dla pustaków ceramicznych obecnych na rynku materiałów budowlanych w Polsce. Dziś ten produkt dostępny jest pod marką giganta ceramicznego Wienerberger, który przejął zakład w Niemczech.

Poroton Roben (obecnie Wienerberger)

Cerpol Kroterm, MEGA-MAX, MEGA-TERM, miniMAX

Cerpol Kroterm Mega-MAX miniMAX

Bardzo podoba się nam podejście firmy Cerpol do swoich produktów. Wg filozofii producenta ich pustaki powstały po to, abyś abyś mógł stworzyć swój własny kąt, którego solidną podstawą będzie pustak ceramiczny. A jaki będzie ten dom? Ciepły, cichy, przyjazny, ekologiczny i trwały. Nic dodać, nic ująć – tylko budować! A z czego? Oczywiście z pustaka Cerpol Kroterm lub funkcjonujący pod innymi nazwami jako pustak MEGA-MAX, pustak ceramiczny MEGA-TERM lub pustak ceramiczny miniMAX!