Tanie materiały budowlane

Kominy ceramiczne, kominy stalowe, wentylacja

Najczęściej komin stawiany jest wraz z murami z pustaków ceramicznych, silikatów czy gazobetonu. Jest to początkowy etap budowy, który wymaga dokładnego planowania i przemyślenia każdego detalu. Spośród mnogości producentów wybraliśmy kilku, naszym zdaniem, sprawdzonych i godnych polecenia. Nasze kominy są tanie i dobre, co jest wyznacznikiem dla większości inwestorów. Dziś królują ceramiczne systemy kominowe, które można podzielić na 4 grupy: kominy uniwersalne (z ociepleniem i odskraplaczem), kominy do kominków (skrojone na miarę), kominy do kotłów kondensacyjnych na gaz oraz kominy podwójne (duo, dual, kombo). Nie można zapominać o pustakach wentylacyjnych, które są konieczne do grawitacyjnego wentylowania pomieszczeń, choć ostatnio zaczyna dominować rozwiązanie mechanicznej wentylacji - rekuperacja.

Producenci systemów kominowych

Kostka brukowa

Bruk jest jednym z najpowszechniejszych materiałów służących do aranżacji nawierzchni. I idzie z duchem czasów. Era, kiedy szary prostokąt lub kwadrat (sporadycznie heksagon) były wszechobecne, minęła na szczęście bezpowrotnie. Dziś producenci kostki brukowej prześcigają się w propozycjach nowych aranżacji. Kostka płukana (szlachetna) wielokolorowa, np. kostka brukowa Polbruk Beganit czy kostka brukowa Semmelrock Naturo to już niemalże standard. Formaty kamieni brukowych do wyboru, do koloru - od niewielkich rzędu 4-6 cm do wielkoformatowych płyt brukowych i desek brukowych o długości nawet 100 cm. Dalej mamy kształty. I tu również multum opcji - od regularnych kwadratów, poprzez prostokąty, trapezy aż po zupełnie niejednowymiarowe kostki brukowe o zmiennej rytmice kształtu. Popularne stają się płyty tarasowe, które mogą z powodzeniem zastąpić płytki ceramiczne. Dzięki nowoczesnej technologii kostki brukowe tarasowe o grubości zaledwie 4 cm w sposób doskonały imitują powierzchnie granitu, marmuru, a nawet drewna. Z nimi, dzięki technice nadruku, nasz taras czy patio uzyskają wygląd mozaiki. Seria kostek brukowych z linii Top Polbruk jest tego doskonałym przykładem (np. Marlux Pietra Linea, Marlux Mosaic Victoria, Deska betonowa Lira).

Producenci kostek brukowych

Dachówki ceramiczne

Popularny i trwały materiał na pokrycia dachowe. Piękny w formie i kolorze. Uczyni każdy dom jeszcze piękniejszym. Proponujemy sprawdzone dachówki czołowych europejskich producentów. W bardzo dobrych cenach. Innymi słowy - tanie pokrycia dachowe!

Co do typów dachówek jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie. Począwszy od podręcznikowej karpiówki (krycie dachu w łuskę lub w koronkę), poprzez klasyczne holenderki, esówki, marsylki, dachówki romańskie, reńskie, celtyckie aż po niezwykle popularne dachówki płaskie, choćby Koramic Actua. Barwy dachówek do koloru do wyboru. Od naturalnie czerwonych, poprzez barwione w masie czerwienie, grafity i brązy lub jedyne w swoim rodzaju dachówki zielone, niebieskie aż po szkliwione, angobowane i uszlachetnione (angoba szlachetna) pokrycia dachowe. Choć w kolorach króluje kolor czerwony, brązowy i czarny - znajdziemy je w najróżniejszych tonacjach i odmianach.

Zerknij proszę poniżej i wybierz producenta dachówek ceramicznych, aby zapoznać się ze szczegółami na temat pokryć dachowych, które oferuje:

Pustki ceramiczne, ceramiczne pustaki wentylacyjne, cegła budowlana, pustak max, pustak U

Porotherm Wienerberger

Pustak Porotherm Wienerberger

Pustak ceramiczny Porotherm 25 P+W Pustaki Porotherm to jedne z najpopularniejszych pustaków ceramicznych w Polsce. Porotherm 25 P+W na ścianę konstrukcyjną, a także Porotherm 11,5 P+W na ścianę działową to materiał budowlany pierwszego wyboru w każdym domu. Coraz większą popularnością cieszą się także pustaki szlifowane na klej Porotherm Profi oraz na piankę montażową Porotherm Dryfix. Co ciekawe do obu systemów Wienerberger dorzuca za darmo zarówno zaprawę klejową jak i zaprawę pianową. Innym pustakiem ceramicznym, który, dzięki dobremu stosunkowi jakości do ceny, zdobywa uznanie, jest pustak ceramiczny Porotherm 25 E3, Porotherm 25 E3 500 oraz Porotherm 30 E3. Nie zapominajmy, że Wienerberger oferuje również ceramiczne pustaki wentylacyjne, ceramiczne pustaki do wznoszenia ścian akustycznych Porotherm AKU, a także trochę klasyki Pustak MAX 220 oraz tradycyjną cegłę budowlaną. Od niedawna za sprawą zintegrowania z jednym zakładów w Niemczech Wienerberger oferuje pustaki ceramiczne niemieckie Reetz, które mogą stać się alternatywą dla Porothermu.

Parametry, wymiary, wagi, ilości transportowe pustaków Porotherm P+W, Profi, Dryfix, AKU

Pustaki ceramiczne Leier Thermopor

Leier producent pustaków ceramicznych

Ściana wniesiona z naturalnego materiału jakim jest ceramika zapewnia harmonię w domu, komfort i wygodę. Wnętrze ma nie tylko niepowtarzalny wystrój, ale również niesamowity mikroklimat. Pustaki ceramiczne Thermopor Leier to europejska czołówka. Thermopor jest wytrzymały, ponadto ciepły, dźwiękochłonny np. Thermopor 25 AKU ma podwyższone parametry izolacyjności akustycznej. Dzięki badaniom w laboratoriach Leiera mamy pewność, że ceramika, jaka została użyta do produkcji pustaków Thermopor jest najwyższej jakości i zachowuje swoje niesamowite parametry choćby zdolność odprowadzania pary wodnej.

Pustak Thermopor Leier należny do kategorii trwałych, dobrych i wytrzymałych materiałów budowlanych, przeznaczonych do wznoszenia ceramicznych ścian konstrukcyjnych i działowych.

Pustaki ceramiczne Thermopor Leier

ZCB Owczary ceramika budowlana TERMOton

Ceramika budowlana ZCB Owczary

ZCB Owczary to, rozwijając skrót, Zakład Ceramiki Budowlanej Owczary. Firma polska, która od ponad 30 lat produkuje materiały budowlane ceramiczne. Dawniej była ta klasyczna cegła pełna i drążona, pustaki MAX i pustaki U. Dziś obok nich firma z powodzeniem produkuje i sprzedaje pustaki ceramiczne TERMOton oparte na systemie pióro-wpust (P+W). Termoton szturmem zawojował rynek materiałów budowlanych. Pustak ceramiczny z ZCB Owczary zdobył wiele nagród w tym Złoty Medal BUDMA. TERMOton to po prostu dobry jakościowo i tani pustak ceramiczny. Najchętniej kupowanym jest TERMOton 25 P+W oraz TERMOton 11,5 P+W.

Pustaki ceramiczne THERMOton ZCB Owczary

Keraterm pustaki ceramiczne Lode

Pustaki ceramiczne Lode

Firma Lode produkuje doskonałej jakości pustaki ceramiczne Keraterm. Ich budulcem jest ceramika w czystej postaci. Producent określa je mianem wyrobu ekologicznym i trudno nie przyznać mu racji. Ceramika jako postawa materiałów budowlanych sama w sobie jest nie tylko naturalna, ale i wytrzymała, ognioodporna i oddychająca. Nie dziwi zatem, że przy dopracowanej technologii produkcji jaką wyznacza Lode wytwarzając Keraterm P+W można ten pustak stosować do wznoszenia ścian konstrukcyjnych i działowych.

Pustak ceramiczny Keraterm jest produktem ekologicznie czystym, wykonanym wyłącznie z naturalnych materiałów (100% naturalny). Pustaki ceramiczne KERATERM głownie dedykowane są do wznoszenia ścian konstrukcyjnych oraz działowych w budownictwie mieszkaniowym (parterowych domkach jednorodzinnych oraz wielopiętrowych budynkach mieszkalnych).

Pustaki ceramiczne Keraterm P+W są solidne, wykazują rewelacyjne parametry termoizolacyjne, oraz sporą wartość nośności ścian. Keraterm jest odporny na działanie ognia. Ciekawą cechą pustaka Keraterm jest to, że oddycha. Podczas fali upałów ściana z niego wniesiona zachowa niższą temperaturę w domu. Przy mrozach z kolei nie wychłodzi się zbyt szybko, kumulując uprzednio ciepłotę. Budowa pustaków Keraterm w sposób naturalny optymalizuje stopień wilgotności pomieszczeń, co zdecydowanie przeciwdziała zawilgoceniu.

Pustaki ceramiczne Keraterm Lode

Pustaki ceramiczne Roben Poroton

Pustaki ceramiczne Roben Poroton

Poroton cieszył się i cieszy nadal niesłabnącym powodzeniem wśród osób budujących dom. Poroton 25 P+W zarówno krótki jak i long, oraz pustak na ścianę działową Poroton 11,5 P+W z niemieckiego Reetz są tanią alternatywą dla pustaków ceramicznych obecnych na rynku materiałów budowlanych w Polsce. Dziś ten produkt dostępny jest pod marką giganta ceramicznego Wienerberger, który przejął zakład w Niemczech.

Poroton Roben (obecnie Wienerberger)

Cerpol Kroterm, MEGA-MAX, MEGA-TERM, miniMAX

Pustaki ceramiczne Cerpol

Bardzo podoba się nam podejście firmy Cerpol do swoich produktów. Wg filozofii producenta ich pustaki powstały po to, abyś abyś mógł stworzyć swój własny kąt, którego solidną podstawą będzie pustak ceramiczny. A jaki będzie ten dom? Ciepły, cichy, przyjazny, ekologiczny i trwały. Nic dodać, nic ująć - tylko budować! A z czego? Oczywiście z pustaka Cerpol Kroterm lub funkcjonujący pod innymi nazwami jako pustak MEGA-MAX, pustak ceramiczny MEGA-TERM lub pustak ceramiczny miniMAX!

Pustaki ceramiczne Cerpol

Gazobeton, suporex

Gazobeton Solbet

Gazobeton Solbet

Bloczek Solbet gazobeton suporex Solbet to największy polski producent gazobetonowych bloczków ściennych. Z powodzeniem konkuruje z europejskimi i światowymi wytwórcami. Z dumą broni pozycji na trudnym rynku materiałów budowlanych. Solbet 24 czy Solbet 12 to w niektórych województwach materiał ścienny pierwszego wyboru. Spieniony biały beton (suporex) to materiał trwały, ciepły, łatwy w obróbce, lekki i wykazujący dobre właściwości termoizolacyjne, a Solbet to lider rynku. Ich produkt to godny polecenia materiał na ściany nośne i działowe w Twoim domu.

Gazobeton Solbet

Gazobeton H+H

Gazobeton H+H

Bloczki z gazobetonu marki H+H to trwały i niezawodny materiał budowlany służący do wznoszenia ścian jedno- i wielowarstwowych. Gazobeton H+H to również bardzo szeroka paleta asortymentowa. Od małych płytek, aż po szerokie bloki. Rożne rozmiary, gęstości, parametry termoizolacyjne. Twój wybór - nasza (dobra) cena!

Gazobeton bloczki H+H

Stropy, stropy teriva, nadproża, stropy ceramiczne

Stropy, beli stropowe i pustaki stropowe Rembet

Stropy teriva Rembet

Rembet słynie z wysokiej jakości materiałów budowlanych, służących do budowy stropów. W końcu to betoniarnia z długoletnim stażem. Belki stropowe Teriva oferowane w długościach od 1,4 do 8,6 mb w modułach co 0,2 mb. Wykonane z połączenia stopki betonowej oraz kratownicy stalowej. Z kolei pustaki stropowe to mocny punk Rembetu.

Stropy Rembet